ירושות וצוואות

כולנו דואגים לקרובים אל ליבנו. על מנת לדאוג לזכויותיהם גם לאחר לכתנו מן העולם, ובכדי לוודא שרצונותינו האמיתיים ימולאו במלואם, יש לתת לרצונות אלו תוקף משפטי חוקי. כתיבת צוואה ועריכת צוואה חוקית על ידי עורך דין הינה חלק בלתי נפרד לקיום כל זאת.

המונח ירושה מתייחס לכל הדברים אותם צבר האדם בחייו, דברים שכמובן הוא אינו יכול לקחת אותם איתו לאחר מותו. דברים אלו, בין אם זה רכוש, נכסים, הון, תעודות השכלה וכד', לרוב מועברים לקרובים של האדם. לא אחת, האדם לפני מותו מכין מסמך ירושה שהוא למעשה מסמך"צוואה", אשר בו הוא מפרט את כל מה שצבר במהלך החיים שלו ומחליט למי יוריש מרכושו ונכסיו.

 


ההחלטה לערוך צוואה ולקבוע את אופן חלוקת עזבונו של אדם לאחר מותו, היא למעשה  אחת ההחלטות החשובות והמשפיעות עבורו וכמובן עבור קרוביו ויורשיו.

למרות שצוואה היא מסמך אישי שבו מבטא אדם את רצונו, ואינה דורשת את הסכמתם של היורשים לגבי תוכנה, במקרים רבים, מומלץ כי עוד בחייו של המוריש ואף בטרם עריכת הצוואה, ישוחח המוריש עם היורשים לגבי כוונתו לערוך צוואה, להסביר את צעדיו וכוונותיו, ולנסות ולהביא את הצדדים להסכמה בנוגע לתוכן הצוואה עוד בחייו.
החוק בישראל מכיר בכמה סוגי צוואות:
צוואה בכתב יד, צוואה בפני עדים, צוואה בפני רשות וצוואה בעל פה (צוואה בע"פ).

 


עורך דין אייל כהן הינו בעל מוניטין וניסיון רב בתחום הצוואות, הירושות והעיזבון.

כ.ל פנייה זוכה ליחס אישי ולייעוץ משפטי צמוד

 
תפריט דף הבית טלפוןwazeפייסבוק