לקוח מוגבל בבנק


מה חשוב להבין לגבי לקוח מוגבל בבנק

לקוח מוגבל בבנק הוא מי שהוטלו עליו הגבלות, הנוגעות לשימוש בשיקים, כפי שאלו נקבעו בחוק לשיקים חסרי כיסוי. ההגבלות של לקוח מוגבל בבנק מחולקות לשנתי דרגות חומרה, הגבלה רגילה והגבלה חמורה. הגבלה רגילה, מוטלת על מי שחשבונו נצברו במהלך השנה האחרונה, עשרה שיקים ללא כיסוי לכל הפחות. הגבלה חמורה מוטלת על לקוח שבחשבונו, הגבלה רגילה באופן חוזר, בתוך שלש שנים או עם לכל הפחות, שתי הגבלות רגילות בחשבונות בנק נפרדים.

הגבלות בחשבון

ההגבלה של לקוח מוגבל בבנק הוא עבור כל מי שהוגדר כבעלי החשבון, בין אם מדובר במספר שותפים בחשבון או בבעלים יחיד. ההגבלות בחשבון מוגבל כוללות מניעה מפתיחת חשבון שיקים חדש והנפקת פנקסי שיקים חדשים. בנוסף, הבנק לא יכבד שיקים שנמשכו מחשבון בנק מוגבל למשך תקופת ההגבלה. תקופת ההגבלה הרגילה של חשבון בנק מוגבל היא של שנה ותקופת ההגבלה החמורה היא עבור שנתיים. כפי שמציין עורך דין לדיני בנקאות אייל כהן, הגבלה חוץ בנקאית יכולה להימשך גם עד חמש שנים, תלוי בנסיבות. ניתן להביא לביטול של החזרת צ’יק שסורב על ידי הבנק, כאשר הסירוב נעשה שלא על פי הנוהג בין הצדדים והדין, בהתאם לחוק שיקים ללא כיסוי.

ביטול ההגבלה

על מנת להביא ביטול הגבלה בבנק ישראל חשוב לבדוק כל צ’יק שבוטל ואת הסיבות לביטולם. כאמור, ביטול הגבלה בבנק ישראל הינו חשוב על מנת למנוע מצב של הגדרה כלקוח המוגבל בנסיבות מחמירות, על כל הנלווה לכך. לקוח מוגבל בבנק יכול אף להיעזר בשירותי עורך דין לדיני בנקאות להוצאת צו זמני, באופן מיידי, לביטול ההגדרה כחשבון מוגבל, לכל הפחות לאורך תקופת ההמתנה עד לתוצאות הערעור.

ייעוץ משפטי עבור לקוח מוגבל בבנק

אם אתם זקוקים למידע נוסף לגבי החזרת צ’קים שלא כדין או ביטול ההגבלות שניתנו על החשבון בבית המשפט, הגעתם למקום הנכון. עו”ד אייל כהן עו”ד מתמחה במגוון תחומים משפטיים, בדגש על הנושאים המסחריים והכלכליים. במוקד עיסוקו של המשרד, הגנה משפטית על נפגעי המערכת הבנקאית והפיננסית, תוך שימוש במגוון כלים בין היתר, באמצעות תביעות נגד הבנקים. במידה ואתם צריכים ליווי משפטי מהמעלה הראשונה בתחום, צרו קשר כאן באתר או באופן טלפוני, לקביעת פגישת ייעוץ.

נשמח לעמוד לשירותכם בכל עת!

מלאו פרטיכם וניצור קשר בהקדם:

תחומי התמחות נוספים מאת עו"ד אייל כהן

חוות דעת לבית משפט
הגשת חוות דעת לבית משפט היא כלי שבאמצעותו צדדים להליך משפטי מבקשים להוכיח טענה שהבירור שלה דורש מומחיות
תביעות נגד בנקים
בניגוד לענפי משפט אחרים, ענף הבנקאות דורש ידע משפטי מקיף כמעט בכל ענפי המשפט על מנת להגן על
פשיטת רגל ונושים
פשיטת רגל היא מצב משפטי בו אדם או חברה נפרדים מנכסיהם וחדלים מלהיות בעליהם וזאת בשל אי יכולתיהם
כשרות משפטית ואפוטרופוסות
על-פי חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות, כל אדם כשר לזכויות ולחובות מרגע לידתו ועד מותו. החוק קובע אלו אוכלוסיות
ח-ן מוגבל / הסדר חוב לבנק
נגיף הקורונה הביא עימו אתגרים ובעיות כלכליות רבות – חובות, שיקים חוזרים, חשש לחדלות פירעון ופשיטת רגל. אך
הוצל”פ וכינוס נכסים
מטרתה של מערכת ההוצאה לפועל היא לממש את זכויות בעל הדין שהוקנו לו על-פי פסק דין, המחאות, שטרי
דף הבית