עו”ד לחשבון מוגבל


על תחומי מומחיותו של עו”ד לח-ן מוגבל

עו”ד לח-ן מוגבל מתמחה בהסדרת חשבונות מוגבלים וביטולי הגבלות בבנק ישראל. בהתאם לחוק שיקים חוזרים, הגבלת החשבון בבנק, נעשית לאחר 10 שיקים חוזרים. חשוב להקדים ולהיעזר בשירותי עו”ד לח-ן מוגבל לשם, הגשת ערעור על ההגבלה ולבקש עיכוב הליכים עם קבלת ההתראה, על מנת שההגבלה בבנק ישראל, כלל לא תיכנס לתוקף ולמנוע את, הכנסת החשבון לרשימת המוגבלים, על כל המשתמע מכך. הפיכת חשבון למוגבל מסמנת את בעלי החשבון בכתם עסקי, כמסוכן כלכלית וכמי שלא ניתן לסמוך עליו.

שיקים ללא כיסוי או תיק הוצאה לפועל

חשוב להבדיל בין לקוח מוגבל, לבין לקוח מוגבל מיוחד כפי שאלו הוגדרו על ידי בנק ישראל. חשבון מוגבל הוא חשבון שסורבו בו, לכל הפחות  10 שיקים, במהלך השנה האחרונה בעקבות אי כיסוי הסכום בחשבון העובר ושב. חשבון יכול להפוך למוגבל, גם בעקבות הגבלות שמוטלות על החשבון, כתוצאה מתיק בהוצאה לפועל. תקופת ההגבלה לחשבון מוגבל רגיל נמשכת 12 חודשים. מכיוון שניתן לערער באופן ספציפי, על כל צ’יק שסורב, מומלץ לעשות זאת בכל מקרה ולא להמתין להצטברות שלהם ולמכתב ההתראה. את הסעד ההצהרתי, יש להגיש לפני הטלת המגבלות בפועל.

ערעור לבית משפט השלום

לאחר הטלת ההגבלות עורך דין לח-ן מוגבל יכול להגיש ערעור לבית משפט השלום במחוז השיפוט, שבו ממוקם הסניף אליו משויך השיק. על פי התקנות של חוק זה, יש תחילה לפנות אל הבנק בו מתנהל החשבון ובמידה והתקבלה תשובת הבנק, יש לצרף אותה לערעור. הלקוח של הבנק צריך לערער בתוך 20 ימים ממועד קבלת המכתב על ההגבלה. כאשר מדובר על לקוח מוגבל מיוחד יש להגיש את הערעור תוך 10 ימים. את בקשת הערעור מומלץ לנסח בעזרת, משרד עורך דין חשבונות מוגבלים מכיוון שיש להגיש אותה בצירוף ראיות רלוונטיות וכאשר היא נתמכת בתצהיר המצדיק את הבקשה כדין.

עו”ד לח-ן מוגבל מקצועי ומנוסה

אם אתם מחפשים משרד עורך דין חשבונות מוגבלים הגעתם למקום הנכון. עו”ד לח-ן מוגבל אייל כהן מתמחה בהגנה על זכויותיהם של נפגעי המערכת הבנקאית והפיננסית. עורך דין לח-ן מוגבל אייל כהן הוא בעל ניסיון רב שנים בהתמודדות ציבורית ומשפטית, עם המערכת הפיננסית והבנקאית. בתחומי התמתחותו בין היתר, סוגיות של חדלות פירעון, הסדרי חוב והוצאה לפועל.

נשמח לעמוד לשירותכם בכל עת!

מלאו פרטיכם וניצור קשר בהקדם:

תחומי התמחות נוספים מאת עו"ד אייל כהן

חוות דעת לבית משפט
הגשת חוות דעת לבית משפט היא כלי שבאמצעותו צדדים להליך משפטי מבקשים להוכיח טענה שהבירור שלה דורש מומחיות
תביעות נגד בנקים
בניגוד לענפי משפט אחרים, ענף הבנקאות דורש ידע משפטי מקיף כמעט בכל ענפי המשפט על מנת להגן על
פשיטת רגל ונושים
פשיטת רגל היא מצב משפטי בו אדם או חברה נפרדים מנכסיהם וחדלים מלהיות בעליהם וזאת בשל אי יכולתיהם
כשרות משפטית ואפוטרופוסות
על-פי חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות, כל אדם כשר לזכויות ולחובות מרגע לידתו ועד מותו. החוק קובע אלו אוכלוסיות
ח-ן מוגבל / הסדר חוב לבנק
נגיף הקורונה הביא עימו אתגרים ובעיות כלכליות רבות – חובות, שיקים חוזרים, חשש לחדלות פירעון ופשיטת רגל. אך
הוצל”פ וכינוס נכסים
מטרתה של מערכת ההוצאה לפועל היא לממש את זכויות בעל הדין שהוקנו לו על-פי פסק דין, המחאות, שטרי
דף הבית