עיקול חשבון בנק


על עיקול חשבון בנק

עיקול חשבון בנק  נעשה כאשר חייב בתיק הוצאה לפועל, הנחשב בעיני החוק לחייב שאינו משלם. החוק מאפשר לרשם ההוצאה לפועל, להטיל עיקולים שונים על נכסי החייבים, בכדי לקדם את גביית החוב, בין היתר באמצעות עיקול חשבון בנק לאחר התראה. הכספים המופקדים בחשבון הבנק של חייב בדין, נחשבים לנכס של החייב המוחזקים בידי הבנק כצד שלישי. דבר זה מקנה, לרשם ההוצאה, את הסמכות לעקל את החשבון ואת הכספים בו. על פי החוק, כאשר מתקבל בבנק צו עיקול לחייב, הבנק מחויב, ללא מקום לשיקול דעת, להקפיא את הפעילות בחשבונו של החייב. 

התראה כדין לעיקול חשבון בנק

עם זאת לא ניתן לבצע עיקול חשבון בנק ללא התראה כדין. בתוך עשרה ימים ממועד קבלת הצו, הבנק צריך לעדכן את לשכת ההוצל”פ לגבי קיומו של החשבון כלפיו הוצא הצו. הבנק נדרש לספק את כלל פרטי המידע הנוגעים לחשבון, לרבות מידע לגבי כספים עתידיים, בטווח של שלושה חודשים קדימה, הצפויים להיכנס לחשבון החייב. כל הכספים הללו, כולל העתידיים, יהיו מעוקלים בשלב זה, לטובת הצד לו חייבים ולא ניתן יהיה לבעל החוב לעשות בהם כל שימוש.

תסבוכת ושקיעה כלכלית

כיום עיקול חשבון בנק הינו נפוץ למידי והוא עלול להיות מכאיב ביותר לחייב, כמו גם ללבני משפחתו התלויים בו. לעיקול החשבון, יכולה להיות השפעה קשה על ההתנהלות הכספית היומיומית של משפחת החייב ובמקרים רבים להוביל לכדי שקיעה בחובות נוספים. על מנת להימנע מההשלכות הקשות, של העיקול ולצמצם את נזקיו, כדאי לפעול במהירות להסרתו. לאחר קבלת הודעת העיקול, הבנק מקפיא את כלל הפעילות היוצאת בחשבון ולא מאפשר שימוש בכספים בו, כולל חיובי אשראי, הוראות קבע ומשיכת צ’קים. במידה ואתם חושיים מפני עיקול, כדאי שתיעזרו בשירותי עורכי דין בנקים על מנת שלא להגיע לכך. עורכי דין בנקים יכולים להגיע להסדרי חוב בהסכמה ולמנוע החמרה של התסבוכת הכלכלית.

ייעוץ משפטי לגבי עיקול חשבון בנק

למשפחת החייב לא יתאפשר לבצע פעולות בחשבון, מלבד להפקיד בו כספים. כלל הכספים שיופקדו במהלך 90 ימים ממועד תחילת העיקול, יועברו לצורך פירעון החוב, בהתאם להוראות הרשם. אם אתם זקוקים למידע נוסך לגבי, מה ניתן לעשות במקרה של עיקול חשבון בנק ללא התראה הגעתם למקום הנכון. עורך דין בנקים אייל כהן מתמחה בתחום הכלכלי, בין היתר בחדלות פירעון ושיקום כלכלי, כמו גם בתביעות נגד הבנקים. עורך דין בנקים אייל כהן רואה בעבודתו שליחות ולא רק עיסוק.

נשמח לעמוד לשירותכם בכל עת!

מלאו פרטיכם וניצור קשר בהקדם:

תחומי התמחות נוספים מאת עו"ד אייל כהן

חוות דעת לבית משפט
הגשת חוות דעת לבית משפט היא כלי שבאמצעותו צדדים להליך משפטי מבקשים להוכיח טענה שהבירור שלה דורש מומחיות
תביעות נגד בנקים
בניגוד לענפי משפט אחרים, ענף הבנקאות דורש ידע משפטי מקיף כמעט בכל ענפי המשפט על מנת להגן על
פשיטת רגל ונושים
פשיטת רגל היא מצב משפטי בו אדם או חברה נפרדים מנכסיהם וחדלים מלהיות בעליהם וזאת בשל אי יכולתיהם
כשרות משפטית ואפוטרופוסות
על-פי חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות, כל אדם כשר לזכויות ולחובות מרגע לידתו ועד מותו. החוק קובע אלו אוכלוסיות
ח-ן מוגבל / הסדר חוב לבנק
נגיף הקורונה הביא עימו אתגרים ובעיות כלכליות רבות – חובות, שיקים חוזרים, חשש לחדלות פירעון ופשיטת רגל. אך
הוצל”פ וכינוס נכסים
מטרתה של מערכת ההוצאה לפועל היא לממש את זכויות בעל הדין שהוקנו לו על-פי פסק דין, המחאות, שטרי
דף הבית