רשלנות בנקים


מה כדאי לדעת לגבי רשלנות בנקים

תביעות בעקבות רשלנות בנקים אינן נדירות, כפי שנהוג לחשוב, וסיכויי ההצלחה בהן גבוהים, כאשר מתקיימת עילת תביעה אמיתית. תביעות נגד הבנקים בגין רשלנות בנקים אפשריות מכיוון שלבנקים, בניגוד לחברות מסחריות אחרות, יש חובות ציבוריות מוגברות מבחינת רמת החובה וההיקף שלה. החובות שנקבעו בחוק הן, חובת זהירות וחובת אמון ראשונית, כלפי כל לקוח. חובה זו קודמת אף לחובות של הבנק לבעלי המניות, המחזיקים בבעלות על הבנק. לכן בעת הגשת תביעה נגד הבנק, בית המשפט יבדוק את הטענה לרשלנות של הבנק, בהתאם לאחריות ולחובות של הבנק ללקוח באור אחר, מאשר בבדיקת האחריות של חברות מסחריות אחרות.

החובות המוטלות על הבנק

החובות המוטלות על הבנקים, שניתן בהתבסס עליהן להגיש תביעות נגד בנקים כוללות את, חובת הזהירות של הבנק, חובת האמון של הבנקים, שמירה על האינטרסים של הלקוח, חובה ציבורית של הבנק כלפי הלקוח, חובת תום הלב של הבנק וחובות חוזיות ונזקיות. הפרת חובות אלו ניתנת להגדרה  בתור רשלנות בנקים במידה ואלו לא נשמרו. כפי שיודע כל עורך דין לענייני בנקים חובת הזהירות מחייבת את הבנק, שלא להסתיר מידע חיוני במהלך תהליך המשא ומתן, עם הלקוח וכריתת חוזה. תביעות נגד בנקים  יכולות להתקבל על בסיס קיום חוסר תום לב, בעת מתן האשראי על ידי הבנק ללקוח. במידה ונקלעתם לסחרור כלכלי בעקבות רשלנות בנקים או שנפגעתם, מחוסר תום לב בהנגשת המידע, פנו לשירותי עורך דין לענייני בנקים וותיק ומנוסה, על מנת להבין אם יש במקרה שלכם עילה לתביעה.

תביעה בעקבות רשלנות בנקים עם עו”ד מנוסה

חשוב להבין שהאחריות כלפי הציבור באה להבטיח את ההתנהלות התקינה, של המסחר הבנקאי ולמעשה לשמור על האזרח הקטן, מול עוצמתו של הבנק ופער הכוחות ביחסים. כפי שמסביר עו”ד לתביעה נגד בנקים אייל כהן חובת האמון המוטלת על הבנק, מחייבת אותו להזהיר את הלקוח, כאשר הוא נוקט בפעולות הנוגדות את האינטרסים שלו וודאי שלא להטעות אותו במתכוון, בשם האינטרסים הכלכליים של הבנק. עו”ד לתביעה נגד בנקים צריך לוודא שהבנק לא הציע ללקוח לבצע פעולות, שיש לו עניין בהן מבלי שהבהיר במפורש ללקוח, כי הבנק הוא בעל עניין במקרה. אם אתם מחפשים עו”ד לתביעות נגד בנקים מקצועי ומנוסה, הגעתם למקום הנכון. צרו קשר כאן באתר או בטלפון עם עו”ד לתביעות נגד בנקים אייל כהן המתמחה בתחום.

נשמח לעמוד לשירותכם בכל עת!

מלאו פרטיכם וניצור קשר בהקדם:

תחומי התמחות נוספים מאת עו"ד אייל כהן

חוות דעת לבית משפט
הגשת חוות דעת לבית משפט היא כלי שבאמצעותו צדדים להליך משפטי מבקשים להוכיח טענה שהבירור שלה דורש מומחיות
תביעות נגד בנקים
בניגוד לענפי משפט אחרים, ענף הבנקאות דורש ידע משפטי מקיף כמעט בכל ענפי המשפט על מנת להגן על
פשיטת רגל ונושים
פשיטת רגל היא מצב משפטי בו אדם או חברה נפרדים מנכסיהם וחדלים מלהיות בעליהם וזאת בשל אי יכולתיהם
כשרות משפטית ואפוטרופוסות
על-פי חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות, כל אדם כשר לזכויות ולחובות מרגע לידתו ועד מותו. החוק קובע אלו אוכלוסיות
ח-ן מוגבל / הסדר חוב לבנק
נגיף הקורונה הביא עימו אתגרים ובעיות כלכליות רבות – חובות, שיקים חוזרים, חשש לחדלות פירעון ופשיטת רגל. אך
הוצל”פ וכינוס נכסים
מטרתה של מערכת ההוצאה לפועל היא לממש את זכויות בעל הדין שהוקנו לו על-פי פסק דין, המחאות, שטרי
דף הבית