רשלנות רפואית בקרדיולוגיה


רשלנות רפואית מתרחשת כשמטפל רפואי מוסמך, אינו מעניק טיפול רפואי העומד בסטנדרטים המקובלים בקהילה הרפואית. התרשלות זו עשויה להוביל לכדי נזק ופגיעה בלתי הפיכה למטופל. תחום הקרדיולוגיה למרבה הצער רווי אף הוא במקרים של התרשלות רפואית ובמחדלים רבים שגרמו למקרים טראגיים שהיו יכולים להימנע אילולא הטיפול הרשלני של הגורם המטפל.

על פי המרכז לבקרה למחלות ומניעתן, מחלות לב הן גורם מוות מרכזי בישראל בפרט, ובעולם בכלל. מאות אלפי אנשים מתים מדי שנה בגלל מחלות לב וכלי דם. כשלוחמי החזית של המערכה הם הקרדיולוגים, רופאים המתמחים במערכת הלב וכלי הדם. רופא מומחה בתחום הלב חייב להיות מומחה בזיהוי ובטיפול נכון במקרה לבבי, בין אם זה בשל מום מולד או שמא מלחץ דם גבוה או חסימת עורקים. מתן מענה רפואי מדוייק ומהיר יציל חיים וימנע באסון של ממש.

תסמיני מחלות לב כוללים לחץ, חולשה, מקצב לב מהיר או כאבים בחזה. אבחון שגוי של תסמינים אלו, כגון למשל כבעיות קיבה, עשוי לעלות לחולה בחייו. טעות באבחון, אי הבנה של חומרת המצב, טעות כירורגית, כישלון מעקב תקין אחר החולה ואפילו מתן תרופות לא נכונות או בכמויות שגויות – הינם דוגמאות של מקרי תביעות רשלנות רפואית בתחום.

יש להבהיר כי לא כל טעות באבחון שעושה הקרדיולוג נחשבת לרשלנות. על מנת להוכיח שאכן חלה רשלנות, על המטופל להראות שהקרדיולוג הפר את חובת הזהירות המקצועית לה הוא מחוייב, וכי בשל השתלשלות סיבתית ממהלכיו השגויים נגרם לו נזק. גם היעדר שקיפות מול המטופל המובילה לנזק נחשבת כרשלנות. המטפל חייב להזהיר את המטופל כראוי בסיכונים הכרוכים בטיפול או בהליך הרפואי ולאפשר לו לבחור את אפיק הפעולה הנכון עבורו.

לאבחון מוטעה יכולות להיות השפעות הרסניות עבור המטופל. הם עלולים לסבול מכאבים מתישים או ליקוי גופני מתמשך וכמובן יכול להיגמר במוות. הנזק הרפואי עלול להפוך גם כלכלי. פיצוי עבור נזקים כלכליים עשוי לכלול כיסוי עבור חשבונות רפואיים, שיקום, שירותי סיוע, תרופות וציוד רפואי. נזקים לא כלכליים עשויים לכלול כאב סבל ואובדן הנאה, אלה יכולים לקחת מחיר כבד על בריאותו הנפשית של המטופל, שחשובה לא פחות מהפיזית.

בשלב זה, מומלץ לפנות לעורך דין מומחה ברשלנות רפואית. משרד עו”ד ד”ר אייל כהן, בסיוע  המומחה פרופ’ יהודה אדלר, רופא בעל ניסיון עצום ומומחה בעל מוניטין בינ”ל בתחום הקרדיולוגיה, המשמש כיו”ר האיגוד הקרדיולוגי האירופאי (ESC) לכתיבת ההתוויות העולמיות החדשות למחלות קרום הלב וכיו”ר האירופאי למחלות שריר וקרום הלב מטעם האגוד הקרדיולוגי האירופאי (ESC), יעמיד ללקוח שירות משפטי מקצועי מהמעלה הראשונה להגנה על זכויות הנפגע מרשלנות רפואית קרדיולוגית. אל תהססו לקבוע פגישת ייעוץ.

נשמח לעמוד לשירותכם בכל עת!

מלאו פרטיכם וניצור קשר בהקדם:

תחומי התמחות נוספים מאת עו"ד אייל כהן

חוות דעת לבית משפט
הגשת חוות דעת לבית משפט היא כלי שבאמצעותו צדדים להליך משפטי מבקשים להוכיח טענה שהבירור שלה דורש מומחיות
תביעות נגד בנקים
בניגוד לענפי משפט אחרים, ענף הבנקאות דורש ידע משפטי מקיף כמעט בכל ענפי המשפט על מנת להגן על
פשיטת רגל ונושים
פשיטת רגל היא מצב משפטי בו אדם או חברה נפרדים מנכסיהם וחדלים מלהיות בעליהם וזאת בשל אי יכולתיהם
כשרות משפטית ואפוטרופוסות
על-פי חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות, כל אדם כשר לזכויות ולחובות מרגע לידתו ועד מותו. החוק קובע אלו אוכלוסיות
ח-ן מוגבל / הסדר חוב לבנק
נגיף הקורונה הביא עימו אתגרים ובעיות כלכליות רבות – חובות, שיקים חוזרים, חשש לחדלות פירעון ופשיטת רגל. אך
הוצל”פ וכינוס נכסים
מטרתה של מערכת ההוצאה לפועל היא לממש את זכויות בעל הדין שהוקנו לו על-פי פסק דין, המחאות, שטרי
דף הבית